Pojištění bytu v Praze - pronájem bytu a možnosti jeho pojištění

Jak postupovat v případě, kdy pronajímáme byt s částečným vybavením, ale do bytu si také nájemce pořizuje nebo využívá vlastní nabytý majetek od elektroniky, různých cenností, šperků, obrazů, peněz až k věcem denní spotřeby?
Při řešení musíme počítat s faktem, že legislativa České republiky neumožňuje čerpání pojistného plnění ze dvou smluv na jednu domácnost, v tomto ohledu nám situaci zákon mírně komplikuje, protože i tento byt nemusí být ušetřen náhlých katastrofických událostí. Zkrat v elektroinstalaci, prasklé vodovodní potrubí nebo návštěva zlodějů může mít za následek zničení celého bytu v nejhorším případě nebo jen poškození některých předmětů či menší části bytu v lepším případě.
Co tedy obecně doporučujeme, jak postupovat při pojištění? Je výhodnější, aby si smlouvu o pojištění domácnosti sjednal a uzavřel s pojišťovnou nájemník. Tak budou pojištěny věci jeho, ale i vlastníka bytu. Soupis vybavení domácnosti pronajímatele, který předává k oprávněnému užití nájemci je lépe uvádět též v nájemní smlouvě.

Byt na pronájem v Praze 9 Prosek

Klikněte zde prosím! Klikněte zde prosím! Klikněte zde prosím!
Klikněte zde prosím! Klikněte zde prosím! Klikněte zde prosím!